اخبار سبزوار پيام : علمی وآمو..

اخبار » علمی وآمو.. / تاریخ خبر: 14 تير 1402 / کد مطلب: 15024 / نظرات: 0


استاد دانشگاه سبزوار برای عضویت در مرکز بین‌المللی فیزیک ایتالیا انتخاب شد


استاد دانشگاه سبزوار برای عضویت در مرکز بین‌المللی فیزیک ایتالیا انتخاب شد  "علی‌اصغر مولوی" استاد گروه فیزیک دانشگاه حکیم سبزواری به مدت ۶ سال به عنوان عضو وابسته علمی ارشد مرکز بین‌المللی فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام ایتالیا در حوزه فیزیک پزشکی برگزیده شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه حکیم سبزواری روز چهاشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این برای دومین بار است که دکتر مولوی، استاد تمام فیزیک دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان محقق وابسته مرکز بین‌المللی فیزیک نظری پروفسور عبدالسلام ایتالیا انتخاب می‌شود.

دکتر محمدابراهیم حاجی‌آبادی افزود: این استاد دانشگاه پیش‌تر نیز بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ به عنوان محقق این مرکز بین‌المللی فیزیک نظری انتخاب شده بود و در سال ۲۰۱۰ نیز جایزه TRIL این مرکز مهم بین‌المللی را در حوزه فیزیک پزشکی دریافت کرده بود.

دکتر مولوی در سال ۲۰۰۶ نیز جایزه دانشمند جوان را از سازمان بین‌المللی فیزیک پزشکی در کره جنوبی کسب کرده بود.

برنامه محققان ارشد وابسته در مرکز بین‌المللی فیزیک پروفسور عبدالسلام، فرصتی ۶ ساله‌ برای محققان ۴۶ تا ۶۵ ساله به همراه پژوهانه (گرنت) در نظر گرفته شده است تا در تعامل با محیط علمی و پژوهشی پویا و فعال، جایگاه علم و پژوهش را به طور مؤثری ارتقا دهند.

آنان می توانند علاوه بر زمینه‌های تحقیقاتی در شاخه‌های مختلف فیزیک و ریاضی، در زمینه‌های بین رشته‌ای نیز تحقیق کنند.

دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان یکی از ۲۲ دانشگاه محور در کشور، ۹ هزار دانشجو در ۳۳ گروه آموزشی، ۱۳۹ کدرشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکترا و ۱۰ دانشکده دارد.منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.