اخبار سبزوار پيام : علمی وآمو..


اخبار » علمی وآمو.. / تاریخ خبر: 20 آبان 1394 / کد مطلب: 10474 / نظرات: 0

با حضور معاون وزیر بهداشت


سلامتکده طب سنتی در سبزوار راه اندازی شد


سلامتکده طب سنتی در سبزوار راه اندازی شد

معاون طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم با اشاره به تبلیغات اغوا کننده در خصوص طب سنتی و فعالیت برخی افراد سودجو در این زمینه گفت: نگاه ما به طب سنتی ایجابی و منطقی است.
دکتر محمود خدادوست افزود: برخی افراد در این زمینه افراط و تفریط کرده و بدون ضابطه، خدمات به مردم ارائه می کنند که نیاز به سازماندهی و ساماندهی است.
وی ادامه داد: ایجاد سلامتکده در سبزوار به عنوان یک ظرفیت است لذا امیدواریم با همدلی و همکاری بین بخشی به این حوزه بیشتر توجه شود.
معاون وزیر بهداشت گفت: هدف از ایجاد سلامتکده طب سنتی در سبزوار ساماندهی و سازماندهی موضوع طب سنتی و ارائه خدمات است.
احمد برادران فرماندار ویژه سبزوار نیز گفت: با توجه به ظرفیت منطقه در خصوص رویش گیاهان دارویی و نیز وجودنیروی انسانی متخصص شرایط برای ایجاد کارگاهها و کارخانه تولید داروهای گیاهی در این شهرستان فراهم است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز در این مراسم گفت: سامتکده طب سنتی با 270 مترمربع زیربنا و هزینه دو میلیارد ریال راه اندازی شد.
دکتر علیرضا مسلم افزود: سلامتکده طب سنتی سبزوار دومین سلامتکده در کشور است.
وی همچنین خواستار راه اندازی رشته محل طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شد و گفت: با توجه به وجود مرکز تحقیقات طب سنتی و سلامتکده نیاز است تا رشته محل طب سنتی نیز در این دانشگاه راه اندازی شود.
مسئول سلامتکده طب سنتی سبزوار نیز گفت: وجود این سلامتکده به عنوان یکی از ارکان پیشگیری مطرح است.
رقیه جوان افزود: تدابیر در زمینه پیشگیری و سبک زندگی سالم، درمان با داروهای گیاهی و اعمال یداوی(حجامت و زالودرمانی) خدماتی است که در این سلامتکده ارائه می شوند.منبع ایرنا. 

منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.