اخبار سبزوار پيام : فرهنگی و هنری


اخبار » فرهنگی و هنری / تاریخ خبر: 13 خرداد 1401 / کد مطلب: 14733 / نظرات: 0

استاندار خراسان رضوی:


امور فرهنگی نباید تحت الشعاع مسایل اقتصادی قرار گیرد


امور فرهنگی نباید تحت الشعاع مسایل اقتصادی قرار گیرد
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اهمیت کار فرهنگی در توسعه و تعالی جامعه گفت: توجه به این امور بسیار مهم است و توجه به آنها نباید تحت الشعاع مسایل اقتصادی قرار گیرد.

یعقوبعلی نظری روز پنجشنبه در نشست با فعالان فرهنگی، اجتماعی و تشکل های انقلابی شهرستان داورزن افزود: برای انجام فعالیت های فرهنگی نباید صرفا نگاه به حاکمیت باشد بلکه کارهای فرهنگی ساده و روان، اثر بخشی بیشتری دارد.

وی ادامه داد: یکی از ظرفیت ها در حوزه  فرهنگ، نیروی انسانی دغدغه مند، انقلابی و ارزشی است که برای نمونه حلقه های صالحین یکی از این موارد است که در حوزه کاهش آسیبهای فرهنگی و اجتماعی فعالیت دارد.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که مساجد و جمع های کوچک با عاطفه، محور فعالیت های فرهنگی باشند گفت: برنامه های فرهنگی نباید پیچیده و هزینه بر و منوط به اجرا در فرهنگسراها  یا اردوگاهها باشد.

نظری در ادامه با اشاره به ظرفیت های فرهنگی داورزن افزود: این شهرستان به عنوان میقات الرضا (ع) در دروازه ورودی غرب خراسان رضوی قرار دارد که افتخار میزبانی شایسته از زائران امام رضا (ع) نصیب مردمش شده است.

وی ادامه داد: ارتقای زیرساخت‌ها در کاهک و مسیرهای دیگر شهرستان داورزن به عنوان ورودی استان در ارائه خدمات به زائران امام هشتم که قدم به این سرزمین مقدس می گذارند اهمیت دارد که باید از سوی نهادهای اداری و با رویکرد مردمی پیگیری شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: ایستگاه های صلواتی بین راهی داورزن برای ارائه خدمات رفاهی و فرهنگی به زائران عبوری حرم مطهر امام رضا (ع) به ویژه در دهه پایانی ماه صفر یکی از ظرفیت ها و افتخارات فرهنگی این شهرستان به شمار می رود.

استاندار خراسان رضوی امروز پنجشنبه به همراه برخی دیگر از مسوولان استانی به شهرستان داورزن این استان سفر کرده است.  

دیدار با خانواده معظم شهدا، ملاقاتهای مردمی، نشست با فعالان فرهنگی، اجتماعی و تشکلهای انقلابی و حضور در شورای اداری برخی از برنامه های سفر استاندار خراسان رضوی به داورزن است.
منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.