اخبار سبزوار پيام : فرهنگی و هنری

اخبار » فرهنگی و هنری / تاریخ خبر: 13 فروردين 1403 / کد مطلب: 15317 / نظرات: 0


۷۳ هزار گردشگر از آثار تاریخی سبزوار دیدن کردند


۷۳ هزار گردشگر از آثار تاریخی سبزوار دیدن کردند  رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزوار گفت: ۷۳ هزار و ۳۸۰ زائر و گردشگر از ابتدای نوروز امسال از مجموعه‌های فرهنگی، تاریخی و اماکن مذهبی این شهرستان دیدن کردند.

حسنعلی حبیب‌پور  اظهار داشت: بر مبنای اطلاعات ثبت شده، در این مدت بیشترین بازدیدها از اماکن مذهبی دارای ارزش تاریخی و سایر مجموعه های تاریخی و فرهنگی شهرستان صورت گرفته است.

وی افزود: سبزوار در مسیر اصلی جاده تهران - مشهد قرار دارد و مهمترین گذر رفت و آمد زائران امام رضا(ع) است که بدین منظور ۱۳ ایستگاه برای خدمت به زائران و مسافران نوروزی در مبادی ورودی این شهرستان فعال شده بود.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سبزوار گفت: ایستگاه‌های خدمات سفر به منظور ارائه خدمت به زائران و مسافران نوروزی در پنج نقطه ورودی روستای "استیر، ایستگاه سلام روبه روی پلیس راه، ایستگاه های واقع در روستاهای زعفرانیه، آزادمنجیر و رباط سرپوش" دایر شده است.

حبیب پور افزود: همزمان با ایام تعطیلات نوروز، مکان‌های اقامتی این شهرستان آمادگی اسکان بیش از هفت هزار زائر و مسافر را در هر شبانه روز دارند.

سبزوار از شهرهای تاریخی و فرهنگی غرب خراسان رضوی است که با بیش از ۹۰۰ اثر، ۶ موزه، جاذبه‌های طبیعی کوهستانی و کویری، بقاع متبرکه و تولید ۱۵ نوع صنایع دستی و سنتی ظرفیت قابل توجهی در عرصه گردشگری دارد.

مجموعه تاریخی زعفرانیه، مساجد پامنار و جامع، آرامگاههای حاج ملاهادی سبزواری و بنای یادبود کاشفی، مناره تاریخی خسروگرد و مصلای تاریخی سربداری بخشی از مکانهای دیدنی این شهر هستند.

سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.