اخبار سبزوار پيام : عمومي


اخبار » عمومي / تاریخ خبر: 19 اسفند 1396 / کد مطلب: 12780 / نظرات: 0


2.9 تن فرآورده خام دامی فاسد در سبزوار کشف شد


 رییس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: امسال با هشت هزار و 582 مورد بازدید از مراکز عرضه تهیه و توزیع فرآورده های خام دامی شهرستان، 2 هزار و 900 کیلوگرم فرآورده خام فاسد و غیربهداشتی از این مراکز کشف و ضبط شد.
دکتر ولی الله جغتایی عصر شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این مدت همچنین 132متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی با اشاره به تشدید فعالیت های نظارتی بهداشتی دامپزشکی از 20 اسفند تا 20 فروردین 97 اظهار کرد: برای اجرای این طرح سه گروه ثابت در محل شبکه دامپزشکی استقرار یافته و سه گروه سیار از کارشناسان بهداشتی بر فرآورده های خام دامی در سطح شهرستان نظارت می کنند.
دکتر جغتایی گفت: مراکز تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی شهرستان شامل عوامل توزیع و عرضه، کشتارگاهها، قصابی ها، فروشگاهها و مراکزعرضه گوشتهای منجمد و تازه، رستورانها، سردخانه ها ، کارگاه های فرآوری و بسته بندی مواد خام دامی مورد بازدید و نظارت بهداشتی قرار می گیرد.
وی به شهروندان توصیه کرد که در صورت خرید گوشت چرخ کرده، این محصول در حضور مشتری تهیه شود و از خرید گوشت های چرخ شده ای که از قبل آماده شده است، خودداری کنند.
وی از شهروندان خواست مواد پروتئینی خود را از مراکز معتبر تامین و برای فرآورده های گوشتی بسته بندی شده به تاریخ تولید و انقضای آن توجه داشته باشند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به تلفن های 44442067 و 44442960 شبکه دامپزشکی سبزوار اطلاع دهند تا پیگیری لازم صورت پذیرد.منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.