اخبار سبزوار پيام : اجتماعی


اخبار » اجتماعی / تاریخ خبر: 30 مهر 1393 / کد مطلب: 9587 / نظرات: 0


54 درصد اهداکنندگان خون در سبزوار مستمر هستندسبزوارپیام - رییس پایگاه انتقال خون سبزوار گفت: از ابتدای امسال تاکنون 54 درصد افراد اهداکننده خون در این شهرستان را اهداکنندگان مستمر تشکیل داده اند.

به گزارش"سبزوار پیام" به نقل از ایرنا ، دکتر 'پرستو جمیلی' روز سه شنبه در مراسم تقدیر از اهداکنندگان مستمر خون افزود: طی این مدت هفت هزار و 251 واحد خون اهدا شد که از این میزان سه هزار و 415 واحد مربوط به اهداکنندگان مستمر بوده است .

وی گفت: اهداکنندگان مستمر افرادی هستند که حداقل سالی دو بار خون اهدا کرده و جزء مطمئن ترین و سالمترین اهداکنندگان خون به شمار می روند.

رییس پایگاه انتقال خون سبزوار با اشاره به افزایش 14.5 درصدی میزان اهدای خون در این شهرستان اظهار داشت: در این مدت هشت هزار و 706 نفر داوطلب اهدای خون به پایگاه اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد هفت هزار و 251 نفر موفق به اهدا شدند.

وی همچنین فت: از ابتدای امسال تاکنون سه هزار و 161 واحد خون و پلاسما از پایگاه انتقال خون سبزوار به مشهد ارسال شده است.

پایگاه انتقال خون سبزوار توزیع خون و فرآورده های آن را به بیمارستانهای واسعی، شهید دکتر بهشتی(امداد) و شهیدان مبینی سبزوار و نیز بیمارستانهای شهرستانهای بردسکن، جغتای و نقاب را برعهده دارد./6منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.