اخبار سبزوار پيام : اجتماعی

اخبار » اجتماعی / تاریخ خبر: 12 فروردين 1401 / کد مطلب: 14712 / نظرات: 1

وزیر کار:


ایجاد یک میلیون فرصت شغلی برای امسال هدف‌گذاری شده است


ایجاد یک میلیون فرصت شغلی برای امسال هدف‌گذاری شده است
 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: علاوه بر تثبیت فرصت‌های شغلی کنونی، ایجاد یک میلیون فرصت شغلی جدید برای سال ۱۴۰۱ هدف‌گذاری شده است.

حجت‌الله عبدالملکی عصر پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از طرح تصفیه خانه آب شرب شهر سلطان آباد، مرکز شهرستان خوشاب خراسان رضوی به خبرنگاران افزود: وزارت کار به عنوان هماهنگ کننده برنامه های اشتغال و دبیر شورای عالی کار، پیگیر ایجاد این فرصت های شغلی است.

وی اظهار داشت: همچنین به منظور تثبیت و توسعه اشتغال، تهیه یک بسته جامع از حمایت ها و مشوق ها برای تولیدکنندگان و کارآفرینان با حمایت بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، صنعت، معدن و تجارت و سازمان امور مالیاتی در دست پیگیری است که پس از نهایی شدن از طریق سامانه مرتبط اطلاع رسانی می شود.

عبدالملکی با اشاره به نقش تعاونی ها در رونق اشتغال گفت: ۲۰ هزار میلیارد ریال خط اعتباری جدید برای تعاونی ها ایجاد شده و در بودجه ۱۴۰۱ نیر منابع خوبی برای تعاونی ها دیده شده است.

وی افزود: تقویت تعاونی ها از راهبردهای توسعه اشتغال است و در این راستا از ابتدای دولت سیزدهم مشکلات بیش از ۵۰۰ تعاونی غیرفعال برطرف شده است و در حوزه مشاغل خانگی نیز تعاونی های جدیدی ثبت شده است.

حجت الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عصر پنجشنبه برای شرکت در آیین افتتاح تصفیه خانه آب شرب مرکز شهرستان خوشاب و بازدید از طرح های اشتغالزایی وارد این شهرستان خراسان رضوی شد.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی همچنین صبح امروز به شهرستانهای جغتای و جوین سفر کرده و پس از بازدید از شهرک های صنعتی این مناطق، در دیداری با مردم این مناطق از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.
منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.