اخبار سبزوار پيام : اجتماعی


اخبار » اجتماعی / تاریخ خبر: 14 بهمن 1398 / کد مطلب: 13753 / نظرات: 0


هیچ دانش‌آموز عشایری بازمانده از تحصیل در خراسان رضوی وجود ندارد


هیچ دانش‌آموز عشایری بازمانده از تحصیل در خراسان رضوی وجود ندارد معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: هیچ دانش‌آموز عشایری بازمانده از تحصیل در خراسان رضوی وجود ندارد و هم اکنون هفت هزار و ۸۰۰ دانش آموز در ۴۷ منطقه عشایری استان مشغول به تحصیل هستند.

ابوالحسن حقیقی روز دوشنبه در جمع دانش آموزان عشایری شهرستان خوشاب افزود: یکی از برکات انقلاب اسلامی افزایش کیفیت و عدالت آموزشی و پرورشی بود و پوشش کامل دانش آموزان عشایری نیز در همین راستا بوده است.
وی اضافه کرد: یکی از رویکردهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هم که مورد تاکید مقام معظم رهبری است توجه به کیفیت و عدالت آموزشی است.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در سال ۹۳ برای تحقق عدالت آموزشی، اساسنامه مدارس عشایری از سوی رییس جمهوری ابلاغ شد که در آن تصریح شده است حتی هنگام کوچ عشایر، مدارس این دانش آموزان دایر باشد و خدمات آموزشی مطلوب به آنها ارائه شود.
حقیقی افزود: عشایر را خانواده های دلیر و سلحشوری تشکیل می دهند که در رونق تولید گام های اساسی برداشته اند.  
۲۳ شهرستان از ۴۷منطقه خراسان رضوی دارای مدارس عشایری هستند و دو مدرسه شبانه روزی عشایری نیز در استان خراسان رضوی فعالیت دارد.
یک میلیون و ۲۹۰ هزار دانش آموز در ۵۳ هزار کلاس درس و ۹ هزار مدرسه استان خراسان رضوی تحصیل می کنند.منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.