گزارش سبزوار پيام

گزارش / تاریخ: 13 ارديبهشت 1395 / کد مطلب: 10770 / نظرات: 0


استرس در روز، حملات آسم در شب


استرس در روز حملات آسم در شب مطالعات اخیر نشان می دهد استرس روزانه، كودكان را برای حملات شبانه آسم مستعد می كند.
به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، استرس یكی از مهمترین دلایل ابتلا به بیماری های گوناگون است. مطالعات محققان گروه اطفال دانشكده پزشكی دانشگاه واشنگتن نشان می دهد كه تنش روزانه و استرس نه تنها بر افراد بالغ، بلكه بر كودكان نیز تاثیرگذار است و كودكان را دو برابر بیشتر مستعد حملات شبانه آسم می كند.
در این مطالعه 46 كودك به مدت 12 هفته مورد بررسی قرار گرفتند. به این كودكان پرسشنامه ای داده شد كه وضعیت روزانه توسط گزینه های خوب، خیلی خوب، بد و خیلی بد مورد ارزیابی قرار می گرفت و از طرفی حملات شبانه كودكان نیز بررسی شد.
این مطالعه نشان می دهد حملات شبانه آسم بیشتر در كودكانی دیده می شود كه روز پرتنش و بدی را سپری كرده اند.
محققان احتمال می دهند كه ارتباط استرس و حملات آسم به دلیل تحریك سلول های ایمنی ریه است كه منجر به ترشح هیستامین و یك واكنش آلرژیك می شود.
حملات آسم به صورت تنگی نفس و خس خس سینه بروز می كند. در این بیماری مزمن، پوشش لوله های برونش متورم می شوند، مجاری تنفسی تنگ شده و جریان هوای داخل و خارج شده از ریه كاهش می یابد.
علل آسم به طور كامل شناخته شده نیست ولی عواملی مانند مواد حساسیت زا، دود سیگار و مواد شیمیایی سبب تحریك این عارضه می شوند. نتایج این تحقیقات در نشریه The Journal of Allergy and Clinical Immunology منتشر شده است.

نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.