اخبار سبزوار پيام : اجتماعی


اخبار » اجتماعی / تاریخ خبر: 5 خرداد 1394 / کد مطلب: 9874 / نظرات: 0


دولت و مسوولان توجه خوبی به بهداشت و درمان عشایر دارند


سبزوار پیام - رییس اداره امور عشایری سبزوار گفت: دولت و مسوولان توجه خوبی به بهداشت و درمان عشایر دارند و خدمات مطلوبی در این زمینه به عشایر ارائه می شود.

به گزارش" سبزوار پیام" به نقل از ایرنا ، محمد نبوی فرد افزود: در این راستا امسال یک خانه بهداشت توسط دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در منطقه عشایری روداب این شهرستان احداث می شود.

وی اظهار کرد: هم اکنون مناطق عشایرنشین این شهرستان توسط گروههای سیار مراکز درمانی خدمات رسانی می شوند.

وی گفت: به مناسبت اعیاد شعبانیه نیز عشایر منطقه روداب شهرستان سبزوار به صورت رایگان معاینه و درمان شدند.

نبوی فرد افزود: برای کمک به ساکنان مناطق محروم عشایری این شهرستان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار یک تیم 70 نفری سلامت را به مناطق عشایرنشین چاه تلخ، گراب، شند و موسی آباد روداب سبزوار اعزام کرد.

وی این تیم را متشکل از پزشک متخصص، ماما، پرستار، دارو یار، مددکار و سایر کادر اداری و پشتیبانی ذکر کرد.

وی افزود: در مدت استقرار تیم مزبور حدود 95 نفر از عشایر این منطقه به صورت رایگان معاینه شدند و هزینه های داروی آنها نیز از سوی اداره امور عشایری شهرستان پرداخت شد.

وی گفت: در مجموع 615 خانوار عشایری در شهرستانهای سبزوار، داورزن و خوشاب زندگی می کنند.

وی ادامه داد: 70 درصد این جمعیت در بخش روداب سبزوار و بقیه در بخش مرکزی این شهرستان و شهرستانهای خوشاب و داورزن استقرار دارند.

به گفته نبوی فرد این عشایر 70 هزار راس گوسفند و بز و حدود 3600 نفر شتر دارند که سالانه 20 درصد گوشت قرمز مصرفی شهرستان سبزوار و معادل حدود 900 تن را تولید و روانه بازار مصرف می کنند. منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.