اخبار سبزوار پيام : اجتماعی

اخبار » اجتماعی / تاریخ خبر: 27 فروردين 1393 / کد مطلب: 8499 / نظرات: 0


خبرگزاری محلی راه اندازی می شود


سبزوارنیوز/ همانگونه که وعده دادیم و سایت "سبزوارنیوز" پس از مدتی فعالیت و رعایت مسایل حرفه ای به سایت تحلیلی خبری، تبدیل شد و امروز و در دوره "دولت تدبیر و امید" خرسندیم به اطلاع شهروندان برسانیم، نخستین خبرگزاری محلی در استان و شرق کشور را راه اندازی می کنیم.
سردبیر پایگاه اطلاع رسانی سبزوارنیوز با اعلام این خبر گفت: استانداردهای لازم جهت این اقدام کسب شده است و طی دوسال گذشته در حوزه تهیه خبر و همچنین آمار مربوط به گزارش های تصویری، مشاهده می شود که چندین برابر ظرفیت یک خبرگزاری محلی، دوستان و همکاران من این تلاش را کرده اند.
جواد دباغی مقدم که خود دانش آموخته علوم ارتباطات اجتماعی با گرایش روزنامه نگاری از دانشگاه علامه طباطبایی است و سابقه ای 22 ساله در روزنامه های مهم کشوری و خبرگزاری های ملی را در کارنامه خود دارد، بیان داشت: لازمه تغییر عنوان یک سایت به "خبرگزاری محلی" قوانین نانوشته ای همچون حضور فعال خبرنگاران در عرصه های خبری است که خوشبختانه به این لحاظ "سبزوارنیوز" نیازی به معرفی ندارد.
سردبیر ارشد پیشین شبکه بین المللی خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران افزود: سابقه کاری این سایت خبری تحلیلی مربوط به دو سه سال گذشته نیست و 8 سال سابقه حضور در پسِ این تارنما پنهان است که البته به لحاظ حرفه ای توان و قابلیت تغییر عنوان را داراست.
به گفته وی هم اکنون مدیرمسئول فعال این سایت نیز در حال رایزنی برای فراهم کردن مقدمات و امکانات نخستین برای این خبرگزاری است و ان شاءالله به زودی خبر آن بر روی خروجی مهمترین خبرگزاری های کشور نیز خواهد رفت.
دباغی مقدم با قدردانی از مسئولان محلی و دانشگاهی همچون مهندس شعبانی معاون استاندار و فرماندار محترم، امام جمعه شهرستان، دکتر محمدعلی طالبی شهردار سبزوار، دکتر علیرضا مسلم رییس دانشگاه علوم پزشکی، دکتر حدادنیا رییس دانشگاه حکیم سبزواری، اعضای شورای اسلامی شهر سبزوار، نمایندگان مردم نجیب سبزوار در مجلس شورای اسلامی، مدیران و مسئولان ادارات و ارگانهای نظامی و انتظامی و سایر سازمانهای شهرستان که ارتباط بسیار خوبی با این خبرگزاری محلی داشته اند، تأکید کرد: با وجود این همه همکاری و تعاملی که در شهرستان وجود دارد، چشم اندازی مناسب و زمینه سازی ویژه برای تأسیس استان سربداران با این قبیل اقدامات وجود دارد.
وی با ابراز امیدواری از راه اندازی شبکه تلویزیونی سربداران همچنین گفت: مناسب است تا هر مسئول، ارگان و نهادی که می تواند جهت پررنگ تر شدن نام "سبزوار" در نظر دارد و قابل اجرایی شدن است را پیشنهاد دهد تا در این مسیر حمایت های خود را از ایشان در پوشش مناسب خبری به عمل آوریم.
سردبیر خبرگزاری محلی "سبزوارنیوز" به منظور شفاف سازی و تعاملی که از این پس با نهادهای فعال در حوزه شهرستان خواهد داشت، با قدردانی از تمام دوستانی که "سبزوارنیوز" را به این جایگاه هدایت و البته همراهی کرده اند تأکید خود را برای گزینش این نیروها از میان افراد خوشنام و حرفه ای قرار داده است و با معرفی همکاران خبری و عکاس خود، از مدیران نهادها و دستگاهها خواست همچون گذشته تعامل شایسته خود را تنها با این عزیزان حفظ نمایند:
آقایان "سیدمحسن جعفری، مصطفی قربانی، عباس خلیلی دارینی، احمد مهری و خانم الهام شعبانی در حوزه خبر و آقایان "موسی الرضا خیراندیش، سیدرسول عزیزی، خلیل خسروانی، علی دلک آبادی و جواد ده نبی" نیز در حوزه عکس.
به گفته جواد دباغی مقدم "سبزوارنیوز" به زودی و با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری جهت تکمیل نیروهای خود بخصوص در حوزه خبر، دوره های آموزش "خبر نویسی و خبرنگاری کاملا پیشرفته" در محل این سازمان تشکیل می دهد و به کسانی که حایز رتبه و توانایی در تهیه خبر و گزارش شوند، قرارداد همکاری منعقد خواهد کرد.
منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.