اخبار سبزوار پيام : اجتماعی


اخبار » اجتماعی / تاریخ خبر: 23 تير 1392 / کد مطلب: 6344 / نظرات: 0


میزان ولادت امسال در شهرستان سبزوار افزایش یافت


میزان ولادت امسال در شهرستان سبزوار افزایش یافت رئیس اداره ثبت احوال سبزوار از افزایش نیم درصدی ولادت درسه ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

  به گزارش سبزوارپیام ، سعید ابهری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود :در سه ماهه اول امسال یک هزار و 791 ولادت در شهرستان سبزوار به ثبت رسید که این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک هزار و 782 ولادت بوده است .

وی همچنین از کاهش 8/3 درصدی فوت خبر داد ،گفت : طی سه ماهه امسال 554 نفر در سبزوار فوت کردند که این رقم در مدت مشابه سال قبل 576 نفر بود.

وی اظهار داشت : بیشترین علت مرگ و میر در این شهرستان مربوط به بیماری های قلبی و عروقی بوده است .

 رئیس اداره ثبت احوال سبزوار تعداد ازدواج های ثبت شده این شهرستان در این مدت را یک هزار و 444 مورد و تعداد طلاق را 249 واقعه عنوان کرد.

ابهری افزود:از فروردین تا پایان خرداد ماه امسال در هر ماه به ترتیب 653 ازدواج ،456 ، 335 مورد ازدواج در این شهرستان ثبت شده است.

وی همچنین از شهروندان خواست در مهلت قانونی برای ولادت 15 روز و برای وفات 10 روز نسبت به ثبت واقعه اقدام کنند در غیراین صورت مشمول جرائم تعیین شده بسته به زمان تاخیر می شوند.

وی ادامه داد : جریمه ثبت ولادت و وفات بعد از مهلت قانونی از 10 تیرماه امسال اجرا شده است .منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.