اخبار سبزوار پيام : علمی وآمو..


اخبار » علمی وآمو.. / تاریخ خبر: 12 تير 1403 / کد مطلب: 15390 / نظرات: 0


دانشگاه‌های حکیم سبزواری و لاهور پاکستان تفاهم‌نامه امضا کردند


دانشگاه‌های حکیم سبزواری و لاهور پاکستان تفاهم‌نامه امضا کردند دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه جی‌سی لاهور پاکستان باهدف گسترش همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه حکیم سبزواری ، این تفاهم‌نامه در جریان سفر مسوولان این دانشگاه به پاکستان، توسط محمدعلی زنگنه اسدی رییس دانشگاه حکیم سبزواری و شازیا بشیر رییس دانشگاه جی‌سی لاهور به امضا رسید.

رییس دانشگاه سبزوار با اشاره به اهمیت همکاری‌های علمی بین‌المللی، امضای این تفاهم‌نامه را در راستای مشارکت فعال استادان و پژوهشگران این ۲ مرکز دانشگاهی در حوزه علم و فناوری، به منظور گسترش روابط و همکاری بین ۲ دانشگاه عنوان کرد.

زنگنه اسدی، همکاری برای تبادل استاد و دانشجو، برگزاری دوره های آموزشی مشترک، فرصت‌های مطالعاتی، انجام طرح‌های تحقیقاتی مشترک، همکاری در برگزاری نمایشگاه های علمی، پژوهشی و فناوری مشترک، همکاری‌های علمی و پژوهشی و حمایت از راه اندازی کرسی زبان و ادبیات در دانشگاه های ۲ کشور را از مهم‌ترین مفاد این تفاهم نامه برشمرد.

دانشگاه جی سی لاهور پاکستان از قدیمی ترین و مهم‌ترین مراکز علمی این کشور است که محل تحصیل علامه اقبال لاهوری، ۲ برنده جایزه نوبل و نخست وزیران پاکستان بوده است.

مسوولان دانشگاه حکیم سبزواری در این سفر با رییس و مسوولان دانشگاه پنجاب پاکستان نیز دیدار کرده و در خصوص اجرای تفاهم نامه مشترکی که در دیماه سال گذشته بین ۲ دانشگاه منعقد شده بود، گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

دانشگاه حکیم سبزواری، عضو دبیرخانه همکاری های علمی - فرهنگی ایران و پاکستان است.منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.