اخبار سبزوار پيام : اجتماعی


اخبار » اجتماعی / تاریخ خبر: 5 فروردين 1397 / کد مطلب: 12807 / نظرات: 0


1773 ماموریت اورژانس در غرب خراسان رضوی انجام شد


 مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی سبزوار گفت: از آغاز اجرای طرح سلامت نوروزی در 23 اسفند پارسال تاکنون، یک هزارو 773 ماموریت اورژانس 115 در شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی انجام شده است.

علی شریفان افزود: در این ماموریت ها به یک هزار و 958 مصدوم و بیمار مربوط به فوریتهای پزشکی داخلی، خدمات امدادی ارائه شد.

وی اظهار کرد: از این تعداد 276 ماموریت مربوط به حوادث رانندگی جاده ای بود که در 220 ماموریت آن 338 مصدوم ناشی از حوادث جاده ای به بیمارستانها منتقل شدند و بیشترین این مصدومان در جاده سبزوار- شاهرود - نیشابور بوده است.

وی گفت: با افزایش پایگاههای اورژانس در غرب خراسان رضوی، انتقال مصدومان با وسایل نقلیه به مراکز درمانی کاهش چشمگیر داشته است.
شریفان افزود: همچنین در این مدت طی پنج سورتی پرواز بالگرد اورژانس هوایی این شهرستان به پنج مصدوم حوادث جاده ای و سه بیمار امداد رسانی شده است.

وی اظهار کرد: از آغاز طرح سلامت نوروزی 11 هزار و 231 بیمار به مراکز اورژانس مراجعه کردند که سه هزار و100 بیمار بستری شدند.
وی گفت: همچنین طی این مدت 400 عمل جراحی انجام شد و 158 نوزاد نیز متولد شدند.

شریفان ادامه داد: در تعصیلات نوروزی روزانه 26 پزشک متخصص مقیم در 6 بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در شهرستانهای جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی فعالیت دارند.

هم اکنون پنج پایگاه سلامت نوروزی در مسیر جاده‌ ای سبزوار - شاهرود و نیشابور در مناطق کاهک، ریوند، صدخرو، کمربندی سبزوار و زعفرانیه در غرب خراسان رضوی استقرار یافته اند که با 95 نفر به مسافران نوروزی و شهروندان خدمات اورژانسی ارائه می کنند.
26
 مرکز اورژانس شهری و روستایی با 29 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه موتورآمبولانس و یک بالگرد طی این مدت به ارائه خدمات درمانی می پردازند.

طرح سلامت نوروزی که از 24 اسفند سال گذشته آغاز شده است تا پایان 15 فروردین ماه جاری ادامه دارد.ایرنامنبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.