اخبار سبزوار پيام : علمی وآمو..


اخبار » علمی وآمو.. / تاریخ خبر: 27 دي 1396 / کد مطلب: 12651 / نظرات: 0

فرماندار سبزوار:


افزایش سه برابری اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری


افزایش سه برابری اعتبارات دانشگاه حکیم سبزواری  معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار با اشاره به نگاه دولت یازدهم و دوازدهم به شتاب علمی کشور، گفت: امسال 720 میلیارد ریال اعتبار به دانشگاه حکیم سبزواری تخصیص یافت که این رقم نسبت به دوره چهار ساله سه برابر افزایش داشته است.
احمد برادران  در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه حکیم سبزواری افزود: تخصیص این میزان اعتبار موجب افزایش چشمگیر سرانه تولید علم در این دانشگاه شده است.
وی ادامه داد: سرانه تولید علم در دانشگاه حکیم سبزواری از 67 صدم درصد در چهار سال گذشته به 2،34 درصد ارتقا یافته که این رشد موجب شده دانشگاه حکیم در ردیف 22 دانشگاه محور آموزش عالی کشور قرار گیرد.
برادران تصریح کرد: در چهار سال گذشته اعضای هیات علمی دانشگاه حکیم از 192 به 270 نفر افزایش یافته اند و نشریات دانشجویی دانشگاه نیز 2 برابر شده است.
فرماندار ویژه سبزوار همچنین افزایش پنج برابری کرسی های آزاداندیشی و کاهش 20 درصدی پرونده های مطروحه در کمیته انضباطی دانشجویان دانشگاه حکیم را از دیگر دستاوردهای دولت تدبیر و امید دانست.
وی با اشاره به ارتباطات علمی این دانشگاه با دانشگاههای معتبر اروپایی ادامه داد: این دانشگاه 200 هزار دلار قرارداد پژوهشی با دانشگاههای اروپایی از جمله لیون، پاریس 13 فرانسه، تورین ایتالیا و شرکتهای اروپایی منعقد کرده است.
فرماندار سبزوار با اشاره به ایجاد فضای باز برای مشارکت اجتماعی و سیاسی دانشجویان و پرهیز از نگاه امنیتی در دانشگاهها در این دولت، افزود: دولت از نقد موثر و سازنده دانشجویان و اساتید برای پیشبرد اهداف نظام و تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی استقبال می کند.
در این مراسم علی اصغر مولوی، به عنوان رئیس دانشگاه حکیم معرفی و از جواد حدادنیا، رئیس پیشین این دانشگاه تقدیر شد.
دانشگاه حکیم سبزواری دارای 10 هزار دانشجو است که 2 هزار و 300 نفر از این تعداد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می کنند.منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.