اخبار سبزوار پيام : علمی وآمو..


اخبار » علمی وآمو.. / تاریخ خبر: 19 تير 1396 / کد مطلب: 12472 / نظرات: 0


ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار


ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار  مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه حکیم سبزواری گفت: شرکت آریاصنعت هوشمند اسپاد به عنوان نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار ثبت و فعال شد.
 رضا سهیلی فرد در نشست شورای مرکزی مرکز رشد واحدهای فناور سبزوار افزود: این شرکت در زمینه ساخت انواع دستگاه های هوشمند کنترل پرتو نورافکن ها، نورتاب ها و ساخت انواع دستگاه کنترل موتورهای سه فاز و تک فاز فعالیت می کند.
وی ادامه داد: این شرکت با ایده محوری ساخت بازوی ربات موفق به اخذ گواهینامه دانش بنیان شده است.
سهیلی فرد گفت: همچنین این شرکت در زمینه های رباتیک، اتوماسیون، برق و هوشمندسازی فعالیت دارد که زمینه اشتغال پنج نفر از دانش آموختگان رشته های برق، مکانیک و رباتیک را فراهم کرده است.
وی اظهار کرد: مرکز رشد دانشگاه حکیم به منظور حمایت از کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی تأسیس شده و هم اکنون 12 واحد فناور در مرکز رشد این دانشگاه فعالیت دارند.
سهیلی فرد گفت: این مرکز زمینه پذیرش واحدها را فراهم و با دادن امکانات به صاحبان ایده و برگزاری کلاسهای آموزشی، مشاوره و بازاریابی، شرایط تجاری سازی طرح ها را هموار می سازد.
مدیرعامل شرکت آریاصنعت هوشمند اسپاد نیز گفت: این شرکت از سال 1394 با حمایت مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه حکیم سبزواری فعال شده و توانست به عنوان نخستین شرکت دانش بنیان سبزوار مجوز بگیرد.
فرزاد موسوی زاده افزود: پیاده سازی سامانه هوشمند عابرپیاده در محورهای سبزوار- بجنورد، مشهد- قوچان و اجرای سرعتگیر مجازی در محور مشهد - بجنورد، از طرحهای اجرا شده این شرکت از طریق تفاهم نامه با سازمانهای حمل نقل و پایانه ها و راهداری خراسان رضوی و خراسان شمالی بوده است.
مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه حکیم سبزواری اواخر سال 1393 در سبزوار فعالیت خود را آغاز کرد. 102/منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.