اخبار سبزوار پيام : اقتصادی


اخبار » اقتصادی / تاریخ خبر: 25 آبان 1395 / کد مطلب: 11652 / نظرات: 0

دادستان تهران:


ثامن‌الحجج منحل می‌شود


ثامن‌الحجج منحل می‌شود  دادستان تهران در رابطه با پرونده‌های اقتصادی مربوط به موسسه‌های مالی و تعاونی‌های اعتباری، نظارت بانک مرکزی بر این موسسات را در حال پیشرفت ارزیابی نمود و درباره پرونده قضایی موسسه اعتباری ثامن‌الحجج گفت: این تعاونی اعتباری که پرونده آن از دو سال گذشته در دادسرای تهران تشکیل شده است، هزاران نفر سپرده گذار دارد و این رقم اهمیت پرونده و صعوبت رسیدگی به آن را روشن می سازد.

به گزارش ایسنا، جعفری دولت‌آبادی در هجدهمین نشست شورای معاونان دادستانی تهران اعلام کرد: دادسرای تهران افزون بر رسیدگی قضایی به پرونده ثامن‌الحجج، با همکاری بانک مرکزی امور مالی پرونده را با هدف امکان استرداد وجوه به سپرده‌گذاران پیگیری ‌کرده است. طبق آخرین تصمیم بانک مرکزی که با همکاری وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی اتخاذ گردیده، منتهی به انحلال تعاونی اعتباری ثامن‌الحجج شده و طبق ماده 55 قانون تعاون، هیات تصفیه امور مالی این تعاونی اعتباری را بر عهده خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه دادستانی رسیدگی قضایی به این پرونده را به سرعت به سرانجام خواهد رساند، اظهار کرد: به رغم تشکیل هیات تصفیه برای انجام و پیگیری امور مالی موسسه، همکاری و حمایت قضایی دادستانی برای استرداد وجوه سپرده‌گذاران ادامه خواهد یافت.

دولت‌آبادی با اشاره به اینکه وجوه این تعاونی اعتباری در اختیار دادستانی نیست از سپرده‌گذاران خواست از تجمع در مقابل دادستانی خودداری کنند زیرا از این پس اقدامات مالی موسسه ثامن‌الحجج برعهده هیات تصفیه خواهد بود و دادسرای تهران صرفا به پرونده قضایی این موسسه رسیدگی خواهد کرد.

دادستان تهران تاکید کرد: بانک مرکزی باید پاسخگوی مطالبات سپرده‌گذاران باشد که البته اقدامات مناسبی هم در این زمینه صورت گرفته است.

دادستان تهران افزایش تعداد موسسه‌های مالی و تعاونی‌های اعتباری را موجب نگرانی خواند و در خصوص ماهیت یکی از این موسسه‌ها عنوان کرد: از جمله آن‌ها تعاونی اعتباری فرشتگان است که حسب اعلام بانک مرکزی میلیاردها تومان در آن حیف و میل شده است.

وی جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی موسسه‌های مالی و تعاونی‌های اعتباری را مستلزم تشدید نظارت بانک مرکزی دانست و معضل اینگونه موسسات و تعاونی‌های اعتباری را از این جهت که معمولا سود بیشتری به سپرده‌ها اختصاص می‌یابد، قابل توجه خواند.

دادستان تهران از رییس بانک مرکزی خواست ضمن تشدید نظارت‌ها، از ادامه فعالیت موسسه‌ها و تعاونی‌های اعتباری که فاقد مجوز هستند یا فعالیت غیرمجاز می‌نمایند جلوگیری شود.ایسنا
102
منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.