اخبار سبزوار پيام : سیاسی


اخبار » سیاسی / تاریخ خبر: 18 آبان 1394 / کد مطلب: 10467 / نظرات: 0

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس:


تنها راه مقابله و مبارزه با رژیم صیهونیستی مقاومت و انتفاضه است


 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه مقابله و مبارزه با رژیم صیهونیستی مقاومت و انتفاضه است.
 
به گزارش ایرنا ، محمد رضا محسنی ثانی یکشنبه شب در جمع خبرنگاران سبزوار اظهارکرد: رژیم منحوس صیهونیستی از همان ابتدای تشکیل اقدامات خصمانه ای را نسبت به ملت مظلوم فلسطین انجام داده است.
وی با بیان اینکه تنها راه مقابله با این رژیم متجاوز و اشغالگر مقاومت و انتفاضه است ،افزود: ملت فلسطین بدون داشتن سلاح ،با دست خالی و با سنگ و چوب سالهاست در برابر این رژیم مقاومت کرده اند و به قطع یقین این حرکات منجر به نابودی رژیم صیهونیستی خواهد شد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی ملت فلسطین در برابر رژیم صیهونیستی باید به یک الگو و راهبرد برای کشورهای حاشیه خلیج فارس تبدیل شود، ادامه داد:متاسفانه امروز شاهد هستیم که کشورهای خلیج فارس اقدام خاص و جدی را در برابر رژیم صیهونیستی انجام نمی دهند.
وی با بیان اینکه امروز به برکت وجود حزب الله لبنان در منطقه، رژیم صیهونیستی اجازه تحرک نظامی در منطقه را ندارد، عنوان کرد: امروز دورترین پایگاه های نظامی این رژیم در ترس موشک های مقاومت اسلامی لبنان قرار دارد.
محسنی ثانی در خصوص اظهار نظر های وزیر امور خارجه عربستان سعودی در قبال جمهوری اسلامی ایران گفت : راهبرد جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشورهای همسایه اش ملاحظه و تعامل سازنده است.
وی با بیان اینکه ما با براساس منش و رفتار اسلامی با کشورهای همسایه خود برخورد می کنیم ،اضافه کرد: متاسفانه نظام امروزحاکم بر عربستان سعودی بی خردی ها و ناپختگی های زیادی را در عرصه سیاسی نسبت به کشورهای همسایه اش به خرج می دهد.
عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه دولت عربستان نتوانسته از ظرفیت ها و فرصت های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران بهره برداری مناسبی را داشته باشد، افزود: امروز وزیر امور خارجه این کشور اظهار نظرها و پیام های ناخوشایندی را به جمهوری اسلامی ایران می دهد که ناشی از کم تجربگی و بی خردی اوست.
وی عنوان کرد:حکومت عربستان در قد و قواره ای نیست که برای جمهوری اسلامی ایران حد و حدودی را تعیین کند و وزیر خارجه این کشور بهتر است به جای اظهار نظر درباره کشور قدرتمندی مانند ایران در فکر حل بحران یمن و خروج کشورش از این بی آبرویی باشد.
محسنی ثانی در ادامه با اشاره به حوادث خونبار منا،گفت: مجلس شورای اسلامی بر اساس وظایف ذاتی خود پیگیری های زیادی را در سطح مجالس کشورهای اسلامی انجام داده و پیگیری هایی نیز از طریق وزارت امور خارجه در سطح روابط دیپلماتیک صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه هدف از این پیگیری ها تشکیل یک کمیته حقیقت یاب برای بررسی ابعاد این حادثه است بیان کرد: این حادثه به طور قطع ناشی از بی تدبیری و بی لیاقتی دولت عربستان سعودی است و کشورهای مسلمان باید به دنبال جلوگیری از اینگونه حوادث در سال های آینده باشند.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: متاسفانه امروز شاهد هستیم که اجماع جدی در زمینه بررسی این موضوع در سطح دولت های این کشورها وجود ندارد و حکام مسلمان نمای برخی از کشورهای اسلامی مرعوب دلارهای عربستان هستند.
وی با تاکید براینکه دولت عربستان سعودی بایستی از همه مسلمانان جهان به خاطر این بی تدبیری عذرخواهی کند ،ادامه داد: امیدواریم پیگیری های جمهوری اسلامی ایران در سطح دیپلماتیک و مجالس کشورهای اسلامی منجر به تشکیل کمیته حقیقت یاب در سطح جهان اسلام شود.
محسنی ثانی در خصوص اجرای قانون امربه معروف و نهی از منکر در کشور نیز گفت:این قانون در مجلس تعریف و به دولت ابلاغ شده و نخستین جلسات آن نیز در چند روز گذشته برگزار شده است.
وی با بیان اینکه دستگاه های مختلفی عضو ستاد احیاء امربه معروف و نهی از منکر می باشند،خاطرنشان کرد: بررسی عملکرد دولت در زمینه اجرای این قانون بستگی به برگزاری جلسات و مصوبات اجرایی آن دارد و در حال حاضر نمی توان در این زمینه نظری داد.
محسنی ثانی گفت: علاوه بر ستاد کشوری، این ستاد در سطح استان ها نیز تشکیل شده که در استان خراسان رضوی دو تن از نمایندگان مجلس عضو آن هستند و بر اجرای قانون امربه و نهی از منکر به عنوان یک مطالبه مهم مردم نظارت دارند.
سبزوار در 237 کیلومتری مشهد مقدس قرار دارد.

منبع: سايت خبري تحليلي سبزوار پيام
www.SabzevarPayam.com
نظرات شما

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.